LEMKEN Solitair vetőgép – a 10.000 részes sikersztori

Amikor a LEMKEN 17 éve gyártani kezdte a Solitair vetőgépet, sikeresen lépett be a pneumatikus vetéstechnika piacára. A Solitair a dupla tárcsás csoroszlya és a soronkénti mélységvezető, tömörítő kerekei miatt rendkívüli precizitásra képes a maglehelyezés és a vetési mélység szempontjából, és ezzel új dimenziót nyitott a modern vetéstechnológiában. A 10.000-ik értékesítésre kerülő Solitair vetőgép árát a gyártó jótékony célra ajánlotta fel, így is ünnepelve a jeles jubileumot.

A Solitair hosszú ideje fontos szerepet tölt be a LEMKEN termékpalettájában, immár 38 országba történik az értékesítése. Az évek során a Solitair termékcsalád jelentősen kibővült és nemcsak a Solitair 9-es típust, amelyet max. 6 méteres munkaszélességig gyártanak, foglalja magába. A legnagyobb gép a Solitair 12, amelynek munkaszélessége 12 méterig terjed, illetve gyártásba került az egyszerűbb felszereltségű, mechanikus vetőtengely meghajtással szerelt Solitair 8 is.

lemken

A 10.000-ik Solitair az Agritechnica kiállításon


A modellcsalád további kibővítése a vontatott Compact-Solitair típussal történt meg, amely a kiváló Optidisc duplatárcsás csoroszlyákkal van felszerelve, így a már bizonyított LEMKEN pneumatikus vetéstechnológiát kombinálja a Heliodor rövidtárcsa, vagy a Zirkon forgóborona magágykészítő képességével. A 3-4 és 6 m-es munkaszélesség és a 3.500 literes (merev vázas gépeknél) és 4.500 literes (összecsukható gépeknél) tartálykapacitás garantálja a kiemelkedő hatékonyságot.

Lemken


A Compact-Solitair modellek felszerelhetőek osztott tartállyal is, így lehetőség van a vetéssel egy menetben a gyökérzóna alá történő műtrágya kijuttatásra is, amely különösen a rövid vegetációs időszakkal rendelkező régiók gazdálkodói számára vonzó lehetőség.

A LEMKEN a 10.000-ik legyártott Solitairt 2014-ben kiállította az Agritechnikán. Ezt a gépet, amely egy 3 m-es munkaszélességű Solitair 9 kombinációban egy Heliodor rövidtárcsával, nyilvános árverésen értékesítették Meppenben. A befolyt pénzösszeg a Német-Indiai Együttműködési Egyesülethez került, amely a Nagpur mellett létesített indiai gyártóüzem közelében támogat belőle egy szociális projektet.

Vissza a hírekhez